Kontakt SSP
 

SSP-samarbejdet i Ringkøbing-Skjern Kommune har altid været vægtet højt både politisk og blandt de involverede samarbejdspartnere. Det har medført, at SSP-samarbejdet i dag står stærkere end nogensinde før. Der er over en bred kam en fornemmelse af, at vi i samarbejdet kan gøre en forskel og være medvirkende til at skabe rammerne for børn og unge i Ringkøbing-Skjern Kommune til at kunne få en opvækst funderet på tryghed og en høj trivsel. I samarbejde med forældre satser SSP-samarbejdet på en forebyggelseskultur, der inddrager dem, det hele handler om – børnene og de unge, så de føler sig taget alvorlig.

 

SSP-samarbejdet er til for borgerne i Ringkøbing-Skjern Kommune, så tag endelig personlig kontakt, hvis du/I har brug for råd/vejledning, gerne vil aflevere en bekymring om en ung eller gerne vil booke et forældrearrangement om et relevant emne, der måske ikke er beskrevet i denne brochure. SSP-teamet er fortsat kontaktbar 24-7. Derudover skal de professionelle i SSP-netværket være opmærksom på den planlagte SSP-konference, der beskrives bagerst i denne brochure.


ØST (Videbæk, Spjald, Skjern, Tarm + opland)

Paw B. Andreasen
Mobil 23 23 42 00
paw.bob.andreasen@rksk.dk

 

ØST (Videbæk, Spjald, Skjern, Tarm + opland)
Anette Bjerren 
Mobil 42 21 35 58
Anette.bjerren@rksk.dk

 

VEST (Hvide Sande, Ringkøbing, Lem, Tim + opland)
Flemming Pedersen
Mobil 24 42 24 40
flemming.pedersen@rksk.dk

 

VEST (Hvide Sande, Ringkøbing, Lem, Tim + opland)
Torben Sandsberg
Mobil 24 89 92 40
torben.sandsberg@rksk.dk

 

Pædagogisk SSP-koordinator
Anne-Marie Meller 
anne-marie.meller@rksk.dk

 

Leder af boliger til unge
Gitte V. Christensen 
Mobil 29 60 25 51
gitte.v.christensen@rksk.dk

 

Ungdomsskoleleder
John Jensen 
Mobil 40 28 60 52
john.jensen@rksk.dk

 

Leder af SSP
Allan Østergaard
Mobil 51 71 51 40
allan.oestergaard@rksk.dk

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Senest opdateret 20.08.2018 12:14 af RISKUS